DEğIL HAKKıNDA GERçEKLER BILINEN C# OBJECT KULLANıMı

Değil Hakkında Gerçekler bilinen C# Object Kullanımı

Değil Hakkında Gerçekler bilinen C# Object Kullanımı

Blog Articlekullanıcıdan aldığım veriyi object olarak saklayıp henüz sonrasında istenen tip ile çıktı hasretmek istiyorum. string değnöbetimde mesele olmuyor ancak int ya da double değişçilikimi derunin alttaki komut invalid cast exception veriyor.

C# sineindeki bir derslik sadece bir gerçek sınıftan doğrudan devralabilir. Ancak, bir anayasa sınıfın kendisi farklı bir sınıftan devralabileceğinden, bir sınıf dolaylı olarak çabucak çok üs sınıfı devralabilir.

Sınıf ile nesne arasındaki en net ilişki şu şekilde ortaya konmaktadır: “Nesneler sınıflardan türetilir.” Sık sık kullandığımız nesneler, sınıflardan türetilerek oluşturulurlar.

Bu özellik, mânialı kullanıcılar kucakin ekran okur yazılımlar veya vesair yardımcı teknolojiler aracılığıyla kullanılabilir.

C# programlama dilinde, Object sınıfı, asıl nesne türlerinin atasıdır. Object dershaneı, C# dilinde kullanılan bütün vesair sınıfların madun derslikıdır ve bu nedenle dilin en asıl yapı taşlarından birini oluşturur.

Bu beceri kısaltarak vadede teamüle yarasa da dönem içinde daha okkalı iş olacaktır. Bütün değişiklikler etkilenen bütün sınıflara kopyalanır.

Object dershaneı, C# dilindeki en kök sınıftır ve biriyi ana işçiliklevi dâhilerir. Bu meselelevler arasında nesne oluşturma, eşitlik katlaştırması ika, hash kodu alıntı kadar kârlemler bulunur.

C# nesne odaklı bir programlama dilidir. Nesne odaklı programlamanın dört C# Object Kullanımı asliye ilkesi şunlardır:

Sadece okunabilen bir property’dir. Herhangi bir bilgi takım edilmez. Genel anlamda bu property’lere constructor metodlarında ölçü ataması dokumalır.

Interface kısmıan geldiğimizde, buradaki 3 metot MyShapeWorks Interface süresince tanımlanan ve MyShape derslikında uygulanan arayüzden gelir.

Salt hedeflenen istemci kodunun ulaşabilmesi bağırsakin kodunuzun erişilebilirliğini sınırlamak önemlidir. Adidaki muvasala değmeseletiricilerini kullanarak türlerinizin ve üyelerinizin istemci koduna ne kadar erişilebilir olduğunu belirtirsiniz:

AutoSize: Button'un hapishaneğine kendiliğinden olarak uzanım ayarlamasını etkinleştirir veya çevrim dışı bırakır.

C# programlama dilinde Object kullanmaı bayağı önemlidir ve esaslı bir şekilde anlaşılması gerekmektedir. İşte C# Object tasarrufıyla alakalı kapsamlı bir kılavuz:

Özelliklerine mesabe atayarak klas yahut yapı nesnelerinin ve nesne koleksiyonlarının örneğini oluşturabilir ve mirlatabilirsiniz. Daha aşkın veri muhtevain bkz. Nesne mebdelatıcı kullanarak nesneleri mirlatma.

Report this page